Podejrzani o kradzież będą tłumaczyć się w sądzie

Nakielscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież, do jakiej doszło na terenie jednej z firm w podnakielskiej wsi. Sprawcy przestępstwa liczyli na szybki zysk ze sprzedaży łupów, tymczasem „wzbogacili się” o zarzuty. Ich zachowanie oceni sąd.

Zgłoszenie o tym, że z terenu jednej z firm mającej swoją siedzibę w podnakielskiej wsi zostały skradzione worki Big Bag, nakielska policja otrzymała w minioną środę (22.04.20). Zgłaszający oszacował wartość skradzionego mu mienia na 700 złotych. Sprawą zajęli się nakielscy kryminalni, którzy już następnego dnia wytypowali podejrzanych. Wczoraj (23.04.20) obaj (25l. i 37l.) zostali zatrzymani.

Kryminalni ustalili też, gdzie przechowywane są łupy. Po sprawdzeniu garażu, w którym zostały one schowane okazało się, że podejrzani „wyprowadzili” z terenu firmy dużo więcej worków niż myślał zgłaszający. Tym samym wartość skradzionego mienia wzrosła do kwoty 2500 złotych.

Odzyskane worki wróciły już do prawowitego właściciela, a podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz decyzje w ich sprawie podejmie sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne