Podsumowanie „majówki” na drogach powiatu nakielskiego

132

Miniony długi majowy weekendy na drogach powiatu nakielskiego był spokojny. Nie odnotowano wypadków drogowych, nie było osób rannych. Nad bezpieczeństwem użytkowników tras czuwała „drogówka” i mundurowi pionu prewencji.

W długi weekend majowy nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się po trasach powiatu nakielskiego czuwali policjanci referatu ruchu drogowego i funkcjonariusze pionu prewencji. Głównym celem mundurowych kontrolujących trasy, było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach.
Kontrolując auta mundurowi zwracali uwagę na ich stan techniczny, obowiązkowe wyposażenie, prędkość z jaką się poruszały i trzeźwość kierowców.
Nad drogach powiatu nakielskiego podczas długiego weekendu (30.04-3.05) pracowało 152 mundurowych, w tym 44 z „drogówki”.
„Majówka” na powiatowych trasach minęła spokojnie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Zgłoszono 10 niegroźnych kolizji, w których nikt nie został ranny. Zatrzymano jednego kierowcę, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości i jednego, który prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią