Podsumowanie X edycji Nakielskiej Ligi Pływania

Dnia 26.11.2023 roku na nakielskiej Pływalni Naquarius odbyła się ostatnia kolejka 10 edycji Nakielskiej Ligi Pływania.  Celem zawodów, które skierowane były do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych była popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawniania rekreacji sportowej i spędzania czasu wolnego, umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej jak również  promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Podsumowując jubileuszową edycję pływackiej ligi należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, trenerów i instruktorów. Od początku organizacji przez UKS Czwórka Nakło Nakielskiej Ligi Pływania jej sukces opiera się na społecznej pracy wielu osób, które poświęcając swój czas przygotowywali to sportowe wydarzenie. W tegorocznych zawodach średnio startowało 110 zawodników, których rywalizacja podzielona była na 2 bloki i 6 kategorii wiekowych. Uczniowie ścigali się na dystansie 50m stylem motylkowym, dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Trzy najlepsze wyniki z trzech kolejek przeliczone na punkty FINA wyłoniły najlepszych pływaków, którzy dodatkowo nagrodzeni zostali statuetką i nagrodą rzeczową. Najliczniejszą grupą uczniów stanowili zawodnicy z nakielskiej czwórki i dwójki. W zawodach z powodzeniem startowali również uczniowie z ZS-P nr 3 w Nakle, ZS-P w Ślesinie,  SP w Mroczy, ZS-P w Potulicach, SP w Sadkach, ZS-P w Paterku i NSP w Anielinach. Szkoły ponadpodstawowe najliczniej reprezentowali uczniowie nakielskiego Staszica i Krzywoustego, ale obecni byli również nasi mieszkańcy, którzy uczą się w szkołach w Bydgoszczy Szubinie i Samostrzelu. Najmłodszymi zawodnikami byli Mia Stokwisz (6 lat) z Przedszkola w Wyrzysku oraz Emil Kowalski (6 lat) z ZS-P w Potulicach.

Najlepsi zawodnicy NLP 2023

10 lat i młodsi

Julia Skubiszewska – ZSP3 Naklo (386pkt)

Cyprian  Nowacki – ZSP4 Naklo (512 pkt)

11 lat

Julia Skiba – ZSP4 Naklo (509 pkt)

Jan Brukwicki – ZSP4 Nakło (293 pkt)

12 lat

Lena Buda – SP2 Nakło (853 pkt)

Wojciech rajek – ZSP4 Nakło (542 pkt)

13 lat

Weronika Mycek – ZSp4 Nakło (814 pkt)

Wiktor Kufel – ZSP4 Nakło (725pkt)

14 lat

Malikowska Martyna – ZS Staszic Nakło (1183 pkt)

Ignacy Gacka – III LO Bydgoszcz (1006 pkt)

15 lat i starsi

Iga Nowicka – ZS Staszic Nakło (960 pkt)

Tymoteusz Sobczak – I LO Nakło (1341 pkt)

Należy przyznać, że ta piękna dyscyplina podczas niedzielnych zawodów, zawsze wzbudzała sporo pozytywnych emocji czego dowodem była głośno reagująca publiczność.

Uczniowski Klub Sportowy CZWÓRKA Nakło kieruje słowa podziękowania do partnerów zadania bez zaangażowania których nasza liga nie mogła by się odbyć. Są to: ZSP nr 4 w Nakle, SP nr 2 w Nakle, Nakielski Sport  Spółka z o.o. oraz Nakielski Ośrodek Kultury.

Osobne słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli, instruktorów i trenerów, których praca w przygotowanie uczniów do zawodów oraz zaangażowanie w przebieg rywalizacji była bezcenna. Dziękujemy również ratownikom i obsłudze nakielskiego basenu za czuwanie nad bezpieczeństwem i pomoc techniczną.

Zawody odbyły się w ramach realizacji projektu „Start ze słupka, starty z wody, trenuj z nami na zawody. Nakielska Liga Pływania 2023”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych”.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Klubu www.uks.naklo.pl

Zapraszamy również do obejrzenia filmowego skrótu z podsumowania X Edycji Nakielskiej Ligi Pływania, który dostępny jest pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=o-SxZI3AT2c

 

Team Czwórka Nakło

tekst: Marcin Kuliński
zdjęcia: Michał Stachowski, Ewa Młynarczyk, Bogusława Kopras, Daria Brukwicka