Policja apeluje o ostrożność

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i o to, aby nie wpuszczali do mieszkań obcych. 82-letni mieszkanka Szubina straciła oszczędności i biżuterię po wizycie osób podających się za inspektorów nadzoru wodociągów.  

Do naszych mieszkań bardzo często pukają różne obce osoby. Akwizytorzy, osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji, zakładów pracy czy też stowarzyszeń. Niestety nigdy nie możemy mieć pewności czy osoby, które stoją w naszych drzwiach mają dobre intencje, dlatego też w każdym przypadku kiedy do naszych drzwi zapuka ktoś obcy powinniśmy wzmóc naszą czujność. Szczególnie na tego typu „gości” powinny uważać osoby starsze, dlatego bardzo ważnym jest, aby członkowie rodziny przestrzegali Seniorów przed tego typu sytuacjami.

Niestety w ostatnich dniach 82-letni mieszkanka Szubina padła ofiarą oszustów, którzy weszli do jej mieszkania podając się za inspektorów nadzoru wodociągów  pod pretekstem awarii sieci wodociągowej i konieczności sprawdzenia czy w łazience pokrzywdzonej jest wszystko w porządku.

Kiedy jeden z mężczyzn poszedł razem z kobietą do łazienki, drugi w tym czasie plądrował jej mieszkanie. Po wizycie rzekomych inspektorów pokrzywdzona zorientowała się, że zginęła jej gotówka i biżuteria.

Prawdopodobne ze złodziejami współpracowała też młoda kobieta, która chwilę wcześniej chodziła po mieszkaniach i szukała lokum do wynajęcia.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu o wzmożoną czujność. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że o wszelkich planowanych przeglądy instalacji czy też innych pracach, które zarządca mieszkania zamierza wykonać, mieszkańcy są informowani z wyprzedzeniem i ogłoszenia tego typu znajdują się na tablicach ogłoszeń. Jeśli już w naszym mieszkaniu pojawi się inkasent czy też osoba podająca się za pracownika danej firmy, to najważniejsze jest sprawdzenie identyfikatora, który powinien posiadać każdy. W razie wątpliwości można zadzwonić do siedziby danej firmy i dowiedzieć się czy prowadzone są w okolicy, w której mieszkamy, jakieś prace konserwatorskie bądź zaplanowane przedsięwzięcia.

O wszelkich niepokojących wizytach nieznajomych należy niezwłocznie informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne