Policja wie, jak doszło do wypadku w Kruszynie?

Wymuszenie pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu było prawdopodobną przyczyną tragedii, która rozegrała się w miniony weekend na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Kruszyn. W konsekwencji wypadku zginął 33-letni mężczyzna.

Przypomnijmy, że w sobotę, 21 grudnia 2019 roku po godzinie 11:00 bydgoskie służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku niedaleko węzła w Pawłówku. Na miejscu okazało się, że samochód służący do wywozu nieczystości z szamba przewrócił się na auto osobowe marki volkswagen. Życia jego kierowcy, który po zdarzeniu został uwięziony w pojeździe, nie udało się uratować. Pasażerowie volkswagena polo z obrażaniami zostali z kolei odwiezieni do szpitala.

Droga przez kilka godzin była zablokowana. Policja zorganizowała objazdy przez okoliczne miejscowości, jednocześnie zbierając dowody pozwalające odtworzyć przebieg tragicznego w skutkach wypadku. Jak przekazała w poniedziałkowe popołudnie podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, funkcjonariusze ustalili wstępnie jego przebieg. – Wynika z nich, że kierująca samochodem marki renault trafic nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu marki renault premium, w wyniku czego ten – w trakcie hamowania – stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na stojący pojazd volkswagen polo – relacjonuje Kowalska.

Mundurowi w dalszym ciągu będą prowadzili czynności, które mają umożliwić im poznanie wszystkich okoliczności zdarzenia. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

ED – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcie: OSP Wojnowo