Policjanci nakielskiej drogówki kontrolują autokary wycieczkowe

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci podróżujących na wakacje autobusami policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego kontrolują tego typu pojazdy. Prowadzone dotychczas kontrole nie wykazały nieprawidłowości. Prośbę o policyjną kontrolę zgłosić może każdy, do czego policjanci zachęcają.

Policjanci referatu ruchu drogowego z nakielskiej jednostki systematycznie kontrolują autokary i inne pojazdy wynajmowane do przewozu dzieci na różnego rodzaju wakacyjne wycieczki. Mundurowi sprawdzają trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty, a także stan techniczny pojazdów, zwracając szczególną uwagę na sprawność oświetlenia i układu hamulcowego, stan zużycia ogumienia itp. Tylko w ostatnich dniach drogówka skontrolowała kilkanaście tego typu pojazdów, nie ujawniając nieprawidłowości.  Prośbę o skontrolowanie autobusu może do policjantów skierować organizator wycieczki, ale także rodzic. Należy tylko z  wyprzedzeniem powiadomić mundurowych o miejscu podstawienia autokaru i godzinie odjazdu.

Wniosek o przeprowadzenie kontroli można znaleźć pod adresem:  http://www.naklo.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/k38/prewencja/kontrole-autobusow/76370,Kontrole-autobusow.html

Kontrole autokarów są prowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci, dlatego policjanci zachęcają do zgłaszania pojazdów, które mają zostać skontrolowane. 

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią