Policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na BLIK-a”

W ostatnich dniach nakielska policja po raz kolejny została informowana o oszustwie metodą „na BLIK-a”. Niestety zgłaszająca nie zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami i kierowana chęcią udzielenia pomocy straciła gotówkę.  Policja ponownie apeluje do mieszkańców o ostrożność.

Przestępcy okradający metodą „na BLIK-a” w dalszym ciągu wykazują aktywność. Tego typu oszustwo jest coraz bardziej popularną metodą wykorzystywaną przez przestępców.

Oszuści pokonując zabezpieczania uzyskują dostęp do aplikacji Messenger, za którego pośrednictwem wysyłają wiadomości z prośbą o wygenerowanie i podanie im kodu BLIK. Swoją prośbę tłumaczą różnie: chwilowym brakiem gotówki, pilną potrzebą zapłaty rachunku czy zrobienia przelewu oraz niemożnością zrobienia tego ze swojego konta. Oczywiście deklarują, w dalszym ciągu podszywając się pod osobę, na której konto na Messengerze się włamali, że całą gotówkę zwrócą.

Policja apeluje. Tego typu wiadomości TO PRÓBA OSZUSTWA !!!. Zanim zdecydujemy się podać kod BLIK lub w jakikolwiek inny sposób przelać pieniądze, warto najpierw choćby telefonicznie skontaktować się z osobą, która prosi nas o gotówkę i zweryfikować, czy faktycznie jej potrzebuje.

Coraz częściej również mieszkańcy naszego powiatu padają ofiarami liczących na szybki zysk oszustów. W ostatnich dniach  policjanci powiatu nakielskiego zostali powiadomieni o tego typu przestępstwie. Niestety pokrzywdzona nie zorientowała się, że o pieniądze prosi ja oszust, a nie członek rodziny, za którego się podawał. Pokrzywdzona kierowana chęcią udzielenia pomocy postąpiła zgodnie z instrukcjami oszusta i straciła gotówkę.

Policjanci przestrzegają przed oszustami i proszą mieszkańców o ostrożność. Jedynie ona ustrzec nas może przed działaniem oszustów.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne