Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mroczy

W minionym tygodniu dzielnicowy z mroteckiego komisariatu oraz policjanci z nakielskiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej  w Mroczy. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Poznane przepisy uczniowie ćwiczyli w praktyce.

W Szkole Podstawowej w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie z policjantami. Profilaktyką objęci zostali uczniowie z klas 0 – III. Zajęcia prowadzili mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch, zajmujący się problematyką nieletnich oraz mł. asp. Krystian Napierała, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy.

Mundurowi opowiedzieli, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak właściwie korzystać z przejść dla pieszych. Przestrzegali też przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać dzieci, które nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci tłumaczyli uczniom, jak ważne jest noszenie tzw.: „odblasków”, informując jednocześnie, jaką rolę pełnią te świecące elementy. Dzieci miały okazję ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię w przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego.

Uczniowie angażowali się we wszystkie zabawy i ćwiczenia przygotowane przez policjantów. Podczas rozmowy dotyczącej numeru 112 dzieci wykazały się sporą wiedzą w tym zakresie. Chętnie pochwaliły się znajomością numeru alarmowego i jego zastosowaniem.

Mundurowi przypominali też o tym, aby dzieci były ostrożne podczas zawierania nowych znajomości, szczególnie jeśli o bliższe relacje zabiega obca osoba dorosła.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy odblaski oraz kolorowanki profilaktyczne ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

p.o. Oficera Prasowego  KPP Nakło nad Notecią mł. asp. Zofia Wrzeszcz