Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie

157

Policyjna profilaktyk i dzielnicowi spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Prowadzący zajęcia opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zachowaniu w relacjach z nieznajomymi oraz zagrożeniach w sieci internetowej.

Wczoraj (31.05.21) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie zostały zorganizowane spotkania profilaktyczne dla najmłodszych uczniów. Zajęcia prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowymi: sierż. sztab. Dawidem Sobieszczykiem i mł. asp. Maciejem Mrozem.

Podczas spotkania policjanci mówili przede wszystkim o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczyli dzieci najważniejszych przepisów, znaczenia znaków drogowych oraz pokazywali, jak poznane przepisy stosować w praktyce. Dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły, jak winien zachowywać się pieszy na drodze.

Wiele uwagi poświęcono też zasadom zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Mundurowi przestrzegali przed przyjmowaniem słodyczy od obcych oraz informowali, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy nieznajomy zaproponuje dziecku podwiezienie do domu.

Policjanci przybliżyli też tematykę bezpiecznego korzystania z sieci internetowej zwracając uwagę na niebezpieczeństwa, jakie grożą tym dzieciom, które nie posłuchają policyjnych rad.

Na zakończenie spotkania mundurowi przekazali dzieciom kolorowanki ufundowane przez Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią