Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Ostrówcach

Żnińscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Ostrówcach. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, obydwaj kierowcy zostali przewiezieni do placówek medycznych.

Zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ostrówce, dyżurny żnińskiej Policji otrzymał wczoraj (27.04.20) około godz. 13.30. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ogniwa ruchu drogowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem marki Honda Civic, 42-letni mieszkaniec gminy Żnin, jadąc w kierunku Annowa, na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, po pokonaniu łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki Hyundai Tucson, którym jechał 39-letni mieszkaniec gminy Białe Błota wraz z pasażerką.

Obydwaj kierowcy z obrażeniami ciała zostali przewiezieniu do placówek medycznych. Mężczyźni byli trzeźwi i posiadali stosowne uprawnienia do kierowania.

autor: podkom. Wioleta Burzych