Policjanci z Kcyni w niespełna dwie godziny zatrzymali złodzieja i odzyskali rower

Zaledwie dwóch godzin potrzebowali kcyńscy mundurowi, aby ustalić personalia złodzieja roweru i odzyskać skradzione mienie. Podejrzany już usłyszał zarzuty, a dalsze decyzje w sprawie podejmie sąd.

O tym, że z posesji przy jednym z lokali gastronomicznych w Kcyni, pow. nakielski, ktoś ukradł wart 900 zł. rower miejscowa policja została powiadomiona w minioną sobotę (6.07.19) po 14.30. Jak wynikało ze zgłoszenia, pokrzywdzony przyjechał rowerem do pracy i pozostawił go na podwórku. Po niespełna 30 minutach jednośladu już nie było. Zgłaszający podejrzewał, że z kradzieżą mógł mieć coś wspólnego jeden z klientów lokalu, jednak nie znał jego personaliów.

Ich ustaleniem zajął się kryminalny z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusz potrzebował zaledwie dwóch godzin i już wiedział kto stoi za kradzieżą.

Około 16.30 mundurowi zapukali pod ustalony adres na terenie gminy. Kompletnie zaskoczony 26-latek, podejrzany o kradzież, został zatrzymany. Przyznał, że to jego sprawka. Wart 900 zł. rower mundurowi odzyskali i jeszcze tego samego dnia oddali pokrzywdzonemu, a złodziej usłyszał zarzuty. Mieszkaniec kcyńskiej gminy będzie tłumaczył się w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią