Policjanci z Nakła nad Notecią uwolnili 3-latka z zatrzaśniętego auta

Niespełna trzy minuty zajęło policjantom z Nakła nad Notecią dotarcie na jedną z ulic gdzie, jak wynikało ze zgłoszenia, 3-letnie dziecko zostało samo w aucie, po tym, jak zatrzasnęły się w nim zamki. Pomoc mundurowych przyszła na czas.

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło dzisiaj (20.08.19) około 6.30 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Wynikało z niego, że na jednej z nakielskich ulic, po wyjściu kierującej, zatrzasnęło się auto, a w środku pozostało 3-letnie dziecko. Ponieważ w tej sytuacji liczyła się każda minuta dyżurny pilnie przekazał informacje nakielskim „patrolowcom”.

Funkcjonariusze byli na wskazanej ulicy po niespełna trzech minutach. Na miejscu zastali zdenerwowaną mamę. Dziecko wewnątrz auta było zaspane i nie było w stanie samodzielnie otworzyć drzwi pojazdu. Mundurowi bez chwili wahania przystąpili do działania. Policjanci siłą uchylili szybę, dzięki czemu mogli otworzyć pojazd. Maluch od razu trafił w ramiona mamy, która bardzo podziękowała za tak szybką pomoc.

Autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. oficera prasowego KPP w Nakle nad Notecią