Policjant z Szubina w czasie wolnym zatrzymał poszukiwaną

To, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko wtedy kiedy ubiera się mundur udowodnił funkcjonariusz szubińskiej „patrolówki”. Mundurowy w czasie wolnym zatrzymał poszukiwaną 30-latkę. Zatrzymana już trafiła do zakładu karnego.

To, że policyjna służba nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru i wyjścia z jednostki udowodnił ostatnio szubiński „patrolowiec”. W miniony czwartek (19.09.19) mundurowy dowiedział się, że w jednym z mieszkań na terenie Szubina przebywa poszukiwana nakielanka. Szybko udał się po ustalony adres, gdzie zastał znaną służbowo 30-latkę i ją zatrzymał. Kobieta nie kryła zdziwienia.

Na miejsce policjant wezwał umundurowanych kolegów, którzy sprawdzili personalia kobiety w policyjnych systemach. Sprawdzenie to potwierdziło, że mieszkanka Nakła decyzją sądu winna przebywać w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kradzież i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Poszukiwana noc spędziła w policyjnym areszcie, skąd zgodnie z postanowieniem sądu została przetransportowana do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe miesiące.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią