Policjantka szkoliła pracowników nakielskiego Starostwa Powiatowego

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy przeprowadziła szkolenie dla pracowników Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią z zakresu zagrożeń terrorystycznych oraz postępowania na wypadek wtargnięcia do placówki uzbrojonego napastnika.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy spotkała się z pracownikami Starostwa Powiatowego. Celem spotkania było przeprowadzenie szkolenia dla pracowników placówki o zagrożeniach terrorystycznych. Mundurowa zaprezentowała film szkoleniowy oraz omawiała między innymi, jak należy zachowywać się w przypadku kiedy w placówce zostanie podłożony ładunek wybuchowy. Informowała też o postępowaniu na wypadek wtargnięcia do placówki uzbrojonego napastnika.

Prowadząca opowiadała o profilu sprawcy, sposobach alarmowania w przypadkach wystąpienia zagrożenia, obowiązkach pracowników placówki, zachowaniu podczas ucieczki, sposobach działania służb, a także o tym, w jaki sposób powinny zachowywać się osoby przebywające w budynku w trakcie pracy służb ratunkowych.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią