Policyjna kontrola zakończona zarzutami

Nawet 3 lata więzienia grożą 35-latkowi, którego zatrzymali policjanci z mroteckiego komisariatu, kiedy prowadził auto pod wpływem narkotyków. Okazało się też, że zabronione środki miał przy sobie, a za kierownicę wsiadł wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień.

Patrolując Mroczę policjanci z miejscowego komisariatu zwrócili uwagę na przemieszczające się ul. Nakielską audi. Zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą wydało się mundurowym podejrzane, dlatego zdecydowali się skontrolować pojazd. Okazało się, że auto prowadził 35-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany, a powód tych nerwów szybko wyszedł na jaw.

Okazało się, że 35-latek wsiadł za kierownicę wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, co jest przestępstwem. Żeby tego było mało w jego portfelu mundurowi znaleźli tabletki ekstazy. Kierowca został też sprawdzony narkotesterem, który środki odurzające wykazał również w jego organizmie.

Mieszkaniec Mroczy noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj (14.06.20) kryminalni przesłuchiwali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających i wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień, a także za posiadanie narkotyków.  

Decyzje w sprawie 35-latka podejmie niebawem sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne