Policyjna prelekcja na VII Forum Seniora w Szubinie

O oszustwach popełnianych na szkodę Seniorów i bezpieczeństwie w ruchu drogowym mówiła wczoraj nakielska policjantka podczas VII Forum Seniora, którego organizatorem był szubiński MGOPS i Burmistrz Szubina.

Wczoraj (03.10.22) szubiński Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Burmistrzem Szubina zorganizowali VII Forum Seniora. Jednym z prelegentów przedsięwzięcia była policjantka z nakielskiej komendy kom. Justyna Andrzejewska.
Prelekcja adresowana była do Seniorów zrzeszonych w różnych organizacjach na terenie gminy. Wiele uwagi policjantka poświeciła przestępstwom popełnianym na szkodę Seniorów. Mowa była o różnego rodzaju oszustwach, w tym „na wnuczka” i „na amerykańskiego żołnierza” oraz o tym, jak przestępcy manipulują osobami w wieku poprodukcyjnym i dlaczego ta grupa społeczna jest tak bardzo narażona na działalność oszustów. Policjantka przestrzegała też przed wpuszczaniem do domów nieznajomych, w tym osób, które oferują podpisywanie różnego rodzaju umów.
Kom. Andrzejewska w kilku słowach omówiła również bezpieczeństwo w ruchu drogowych, informując słuchaczy o przepisach obowiązujących pieszych i zachęcając do noszenia na odzieży elementów odblaskowych.

asp. Zofia Wrzeszcz – KPP Nakło nad Notecią