Policyjna profilaktyka w Zespole Szkół w Samostrzelu

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu spotkali się z nakielską policjantką i wysłuchali prelekcji na temat cyberprzemocy oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich.
Wczoraj (20.03.23) policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. Zofia Wrzeszcz w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej spotkała się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Podczas pogadanki mundurowa poruszyła wiele ważnych kwestii.

Policjantka przypomniała kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowa wyjaśniła również czym jest demoralizacja i omówiła, jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono też przestępstwom popełnianym za pośrednictwem sieci internetowej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na hejt oraz wykorzystywanie zdjęć publikowanych na portalach społecznościowych bez zgody osób, których fotografia przedstawia. Mowa była też o oszustwach popełnianych za pośrednictwem sieci wraz z radami, jak nie paść ofiarą oszustów.

asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią