Półkolonie w nakielskiej „Dwójce”

Odpoczynek od nauki trwa, jednak nakielska „Dwójka” nie zamyka drzwi przed uczniami. Jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, zorganizowała półkolonie nie tylko dla swoich uczniów ale również dzieci ze szkół gminy Nakło.

Wakacyjne spotkania trwały od 24 – 28 czerwca 2019 roku. Od poniedziałku do piątku, dzieci spędzały pięć godzin na półkoloniach. Z takiej formy wypoczynku skorzystało ok. 50 dzieci z naszej gminy. Spotkania odbywały się w szkole oraz poza nią. Półkolonia była również dofinansowana  z budżetu, gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii. Dzieci podczas zajęć w szkole rozmawiały na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa w czasie wakacji. Już w pierwszy dzień uczyły się robienia zdrowych i pożywnych kanapek. Były też prace plastyczne na temat odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach podczas letniego wypoczynku. Poza zajęciami profilaktycznymi, na dzieci czekały inne, ciekawe atrakcje: zabawa na placu zabaw na nakielskiej „Marinie”, wyjazd do kina Helios w Bydgoszczy, pobyt w stadninie koni w Braniczu czy szaleństwa w Wiosce Indiańskiej w Bydgoszczy. Każdego dnia na dzieci czekał suchy prowiant ale także słodycze, napoje, owoce. Nie zabrakło wyjścia na lody i na pizze do pizzerii „Na Talerzu”. Wielką atrakcją były też ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Kierownikiem półkolonii była pani Iwona Różańska, której przez cały tydzień pomagała pani Anna Niedbalska – Panek. Nie zabrakło innych nauczycieli, którzy sprawowali opiekę w poszczególnych dniach: pani Beata Witusińska, pani Iwona Schmidt, pani Małgorzata Komorowicz, pani Ilona Paszkiewicz, pani Anna Łuczak – Brandt i pani Lidia Fojutowska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom półkolonii za wspólnie spędzony czas. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia za rok.

tekst: Katarzyna Dobosz

  zdjęcia: Iwona Różańska