Półkolonie w Sucharach i Małocinie

W dniach 1-5 lipca 2019 roku odbyły się pierwsze półkolonie zorganizowane przez Nakielski Ośrodek Kultury. Na dzieci przybyłych do świetlic wiejskich w Sucharach i Małocinie czekało wiele atrakcji. Pięć dni minęło szybko, aktywnie i na pewno pozostaną w pamięci uczestników.
Instruktor prowadząca zajęcia przygotowała ciekawe propozycje, które przypadły do gustu uczestników: zajęcia sportowo-rekreacyjne, plastyczne, zabawy z chustą animacyjną, eksperymenty chemiczne czy wspólna gra w gry planszowe. To tylko nieliczne z aktywności podejmowanych podczas pięciodniowych zajęć.
W ramach półkolonii, dzieci odwiedzili także liczni goście: Pani Patrycja Machoń z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Nakle nad Notecią, Strażnicy Miejscy i Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.
Te wizyty dostarczyły wszystkim uczestnikom mnóstwo wiedzy na temat zasad odżywiania, utrzymania higieny i zdrowego stylu życia. Strażnicy Miejscy przekazali kluczowe dla dzieci zasady bezpieczeństwa w trakcie wakacji: nad wodą, na drodze, czy podczas zabawy. Ciekawe dla dzieci były także elementy samoobrony – ochrony przed napastnikiem czy psem. Policjanci przypomnieli uczestnikom jak ważne jest prawidłowe i bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym, używanie elementów odblaskowych dla lepszej widoczności, czy wyposażenie roweru, którym dzieci chętnie i często się poruszają.
Dodatkową atrakcją, towarzyszącą wspólnemu tygodniowi był wyjazd na Ranczo u Amadeusza. Dla wszystkich była to niezwykła przygoda i możliwość obcowania z cudna florą i fauną, zgromadzoną przez właścicieli Rancza.
Dla ponad 30 osobowej grupy uczestników półkolonii niewątpliwie czas spędzony wspólnie zaowocuje wartościowymi wspomnieniami.

Dominika Dubiela – NOK