Porażka juniorów w III lidze

Siódmego listopada w Toruniu odbył się mecz pomiędzy NTS-em Trójka Nakło a AZS-em UMK Toruń w ramach III ligi wojewódzkiej. Było to pierwsze spotkanie AZS-u w tegorocznych rozgrywkach. NTS rozegrał już mecz z Chemikiem Bydgoszcz (2:3).

Początek spotkania to słaba gra studentów z Torunia (8:15). Od tego stanu do końca seta NTS zdobył tylko 5 punktów i przegrał partię 20:25.
W kolejnej odsłonie torunianie zaczęli już grać dużo lepiej. Zawodnicy z Nakła popełniali sporo prostych błędów. Kilka oczek z przodu cały czas był AZS (13:9,22:20). Toruń wygrał kolejnego seta 25:21 i prowadził już 2:0.
W trzeciej partii nakielanie „obudzili się”. Ich gra wyglądała solidniej, byli skuteczniejsi w ataku i zagrywce. Mieli kilka punktów przewagi (14:11, 16:13) i wydawało się, że wygrają tę odsłonę. Prowadzili już 24:21. Błędy w przyjęciu sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis. Po długiej i emocjonującej końcówce (Toruń miał piłkę meczową) Nakło wygrało tę partię 32:30.
Czwarta odsłona również należała do nakielan i miała podobny przebieg co trzecia, z tym że wykorzystali pierwszą piłkę setową przy stanie 24:21.
O zwycięstwie musiał zadecydować więc tie-break. NTS zaczął go fatalnie, od 0:6… Przy zmianie stron AZS prowadził czterema punktami (8:4). Kolejne pięć akcji nakielanie wygrali stosunkiem 5:1 i tracili już tylko jedno oczko do rywali. Juniorzy z Nakła nie mieli piłki meczowej mimo gry na przewagi, decydująca partia zakończyła się wynikiem 17:15 dla gospodarzy.
Warto dodać, że w tym spotkaniu trener Tomasz Marach dał szansę każdemu zawodnikowi. Kolejny mecz NTS-u 24 listopada w Bydgoszczy, przeciwnikiem nakielan będzie tamtejszy BKS Chemik (pierwsze spotkanie 3:2 dla BKS-u).

AZS UMK Toruń – NTS Trójka Nakło 3:2 (25:20, 25:21, 30:32, 21:25, 17:15)

NTS wystąpił w składzie: Borys Tacikowski, Mateusz Wałoszyński (4 pkt.), Maciej Świtalski (10), Jakub Kiersznicki (6), Hubert Kwiatkowski (12), Antoni Kwasigroch (21) oraz Nikolas Marasz (libero), Mateusz Grudzinski (8), Jakub Ziółkowski(libero) i Dorian Płócienniczak.