Poszukiwany odpowie za przestępstwa przeciwko policjantom

21-letni nakielanin odpowie za przestępstwa przeciwko policjantom. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary, a podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną mundurowych i ich znieważył. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

Nakielscy policjanci prowadzili poszukiwania za 21-latkiem, którego sąd polecił doprowadzić do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę za kradzież.

Mężczyzna został zarejestrowany w policyjnych systemach i prowadzono za nim poszukiwania.  21-latek cieszył się wolnością do minionego wtorku (24.03.20), kiedy to jego miejsce pobytu ustalili „patrolowcy”. Mężczyzna został zatrzymany, jednak był bardzo niezadowolony z faktu, że trafi do zakładu karnego, a swoją agresję wyładował na zatrzymujących go mundurowych. W związku z popełnionymi przestępstwami poszukiwany został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj (26.03.20) prokurator przedstawił 21-latkowi zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został dowieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzona karę za kradzież.

Materiały zgromadzone przez śledczych dotyczące przestępstw przeciwko policjantom trafią do oceny sądu. Nakielaninowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
zdjęcie ilustracyjne