Potulice: Festyn szkolny z udziałem dzielnicowych z Nakła

336

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach zorganizowała festyn dla młodzieży szkolnej. Zaprosili na niego nakielskich policjantów. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, prezentowali policyjny sprzęt oraz pojazdy służbowe.

Dzielnicowi z nakielskiej jednostki zostali zaproszeni do udziału w festynie organizowanym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potulicach. Mundurowi tradycyjnie już jak co roku wzięli udział w przedsięwzięciu i przygotowali dla uczestników różne atrakcje.

Uczestniczące w przedsięwzięciu dzieci miały okazję obejrzeć oznakowane radiowozy, a także przymierzyć wyposażenie policjantów, wykorzystywane przez nich podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Chętni mogli również sprawdzić swoje siły pokonując tor przeszkód w tzw.: alkogoglach. Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa i codziennej pracy mundurowych.

Podczas trwającego festynu policjanci oznakowali kilkanaście rowerów, którymi na festyn dotarli dorośli jak i najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego.
Znakowanie roweru umożliwia policji sprawne prewencyjne działanie polegające na sprawdzeniu podczas kontroli, czy użytkownik roweru jest prawowitym jego właścicielem, czy też nie, a dodatkowo w przypadku jego kradzieży i odnalezienia, naniesiony numer ułatwi policjantom ustalenie właściciela jednośladu.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią