Potulice: Mistrz Polski w Badmintonie

St.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski zdobył pierwsze miejsce w X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie, które odbywały się w miniony weekend w Suchedniowie.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie zostały rozegrane w dniach 16-18 września 2022 r., w hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie. Paweł Marcinkowski zajął I miejsce w grze pojedynczej mężczyzn w badmintonie i został Mistrzem Polski Służb Mundurowych. Pokonał zawodników reprezentujących Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Straż Graniczną oraz inne organizacje mundurowe. Do podium doprowadziły go umiejętności oraz wytrwałość.

Cel turnieju

Organizatorem zmagań był Świętokrzyski Związek Badmintona. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych gry pojedynczej (I kat. do 30 lat, II kat. 30+, III kat. 35+, IV kat 40+, V kat. 50+) oraz gry podwójnej i mieszanej (I kat. do 35 lat, II kat. 35+, III kat. 45+). Celem turnieju było przede wszystkim wyłonienie Mistrzów Polski Służb Mundurowych w Badmintonie w 2022 r., ale również wspieranie inicjatyw na rzecz podnoszenia sprawności fizycznej w środowisku służb mundurowych, popularyzacja badmintona oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Mistrz

St.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski jest funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Potulicach od 17 lat. Swoją służbę pełni w dziale kwatermistrzowskim. Od kilkunastu lat przysparza swoim przełożonym wiele powodów do dumy w związku ze swoją pasją. Niejednokrotnie zarażał nią innych funkcjonariuszy. Od dłuższego czasu Paweł zdobywa najwyższe tytułu mistrzowskie w rozmaitych turniejach badmintonowych, rozpowszechniając pozytywny wizerunek Służby Więziennej. Czas wolny niemal w całości poświęca na treningi i doskonalenie kondycji, co przekłada się na jego mistrzowskie wyniki.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu najwyższego podium podczas przyszłych zawodów oraz determinacji w czasie treningów.