Powiedz mi, jak będzie. Dyskusyjny Klub Książki w Paterku  

Sylwia Trojanowska jest autorką książki, którą omawialiśmy na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. „Powiedz mi, jak będzie” to już kolejna powieść tej szczecińskiej pisarki, która poza pisaniem książek fascynuje się Włochami i słucha muzyki filmowej.

Książka opowiada trzy historie trzech par, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Autorka skreśla na kartach swojej książki ich losy. Wydawać by się mogło, że to odrębne historie. Nic bardziej mylnego. Jedno wydarzenie sprawia, że drogi wszystkich bohaterów przetną się w jednym miejscu.

W powieści szczecińskiej pisarki znajdziemy wiele emocji, które towarzyszą Kindze, Wojciechowi i Aleksandrze w poszukiwaniu szczęścia i spokoju. Trojanowska pokazuje jak jej bohaterowie odkrywają swoje miejsce w świecie, jak godzą się z niesprawiedliwością oraz jak niezłomna wiara w lepsze jutro oraz miłość pomagają im odnaleźć właściwą drogę. Historie opisane w „Powiedz mi, jak będzie” dają nadzieję i pokazują, że nawet bolesne i ciężkie przeżycia potrafią scalić ludzi na nowo i rozjaśnić wszystko to, co wydawało się stracone.

Kinga, Wojciech i Aleksandra są przykładem na to, że wszystko co się dzieje w naszym życiu czegoś nas uczy. Są dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych i nawet po najsilniejszej burzy wychodzi słońce.

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jakim wydarzeniem autorka splotła losy wszystkich swoich bohaterów zachęcamy do przeczytania książki „Powiedz mi, jak będzie”.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 24 lutego 2022 r. 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

autorka: Katarzyna Hass