Powstaną kolejne drogi w gminie Nakło nad Notecią. W ratuszu podpisano umowy

W nakielskim ratuszu dzisiaj, 27 sierpnia 2019 roku zostały podpisane aż cztery umowy na wykonanie dróg na wsiach.

Pierwsza umowa została podpisana z Firmą Ogólno-Budowlaną VEST-BUD Kinga Mokosa-Paszkiet z Szubina. Do zrealizowania są drogi osiedlowe w Chrząstowie – jedna o długości 336 m, druga 111 m. Na obu jezdnie, chodniki zatoki i zjazdy zostaną pokryte kostką brukową betonową na łącznej powierzchni 2 307 m kw. Zadanie ma być wykonane do 4 października br. Koszt – 383 476,79 zł. Dofinansowanie zostało udzielone przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ze środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy finansowej.

Następne dwie umowy podpisano z firmą Rafał Szymczak P.H.U. z Nakła. Jedna dotyczy wykonania odcinka 250 m bieżących drogi w Polichnie łączącej się z drogą powiatową przebiegającą przez wieś. Zostanie ona pokryta nawierzchnią asfaltową. Koszt przedsięwzięcia to 195 866,23 zł.

Druga droga, również w Polichnie, to dwa odcinki o łącznej długości 439 mb łączące się z drogą powiatową, które także zostaną wylane asfaltem. Koszt – 324 879,79 zł.

Oba zadania mają być zrealizowane do 20 października i są dofinansowane ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania zniszczeń wtórnych dróg powstałych w wyniku nawałnicy z sierpnia 2017 r.

Czwarta podpisana umowa dotyczy wykonania drogi w kierunku cmentarza w Karnówku, o czym poinformujemy w oddzielnej notatce.

Tomasz Rogacki – UMiG Nakło nad Notecią