Pożar budynku jednorodzinnego w Ostrowie (gm. Strzelno)

7 listopada 2021 r. (niedziela) ok. godz. 00:55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Ostrowie (gm. Strzelno).

Do działań dyżurny skierował zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie oraz zastępy OSP: Ostrowo, Strzelno i Gębice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się cały dach domu jednorodzinnego. Dach pokryty był eternitem. Brama wjazdowa na posesję zamknięta. Dom od kilku lat był niezamieszkany.

Działania zastępów polegały na otwarciu bramy wjazdowej na teren posesji i odłączeniu instalacji elektrycznej w budynku. Następnie podano 4 prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się dach. Działania gaśnicze prowadzone z wykorzystaniem drabin D10W. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono rozpoznanie wewnątrz obiektu na wypadek przebywania tam osób. W wyniku rozpoznania wyniesiono na zewnątrz 2 butle z gazem propan-butan. W celu dogaszenia konstrukcji dachowej przystąpiono do rozbiórki dachu. W działaniach wykorzystano kamerę termowizyjną na wypadek występowania pożarów ukrytych – zagrożenia brak. Roty pracowały w sprzęcie ODO.

Na miejsce zdarzenia przybyli także: policja, pogotowie energetyczne.

Działania zastępów trwały ok. 4h 45min.

Opracowanie: MŻ, KP PSP w Mogilnie
Zdjęcia: JRG Mogilno