Pożar domku jednorodzinnego w Wyrzysku. Dwie osoby poszkodowane

W dniu wczorajszym (2.07.2019) około godziny 7:00 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP W Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Wyrzysku przy ul. Bydgoskiej.

Po przyjeździe służb przystąpiono do zlokalizowania i ugaszenia źródła pożaru, ewakuacji poszkodowanego mężczyzny, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W wyniku pożaru poparzenia odniósł ok 60 letni mieszkaniec, który w stanie ciężkim został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

W działaniach ratowniczych również obrażeń doznała komendant Straży Miejskiej z Wyrzyska, która przed przybyciem służb widząc pożar ruszyła z pomocą 60 letniemu mężczyźnie.

Szybka i zdecydowana reakcja Strażniczki Miejskiej , która była w drodze do pracy oraz natychmiastowe działania strażaków uratowały życie mężczyzny.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brali: zastęp OSP Wyrzysk, OSP Osiek Nad Notecią, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Pile, Zespół Ratownictwa Medycznego, Straż Miejska w Wyrzysku i patrol policji z Komisariatu w Wyrzysku.

źródło: Piła 112

zdjęcie: NaszWyrzysk.pl