Przebudowa wieży widokowej w Parku Jana III Sobieskiego w Nakle nad Notecią zakończona

Wieża widokowa w Parku im. Jana III Sobieskiego w Nakle nad Notecią została przebudowana. Prace wewnętrzne – wykończeniowe zostały zakończone, a w ubiegłym tygodniu miał miejsce ich odbiór.

Zadanie polegało w głównej mierze na przebudowie klatki schodowej, wymianie okien i drzwi oraz budowie tarasu widokowego na drewnianej platformie u szczytu wieży.

Wykonawcą wyłonionym w procedurze o udzielenie zamówienia publicznego był Zakład BUD-MAR z siedzibą w Olszewce. Nadzór nad realizacją prac sprawowało Biuro Obsługi Inwestycji AM INŻYNIERING z Występu.

Koszt przebudowy wyniósł 106 258,78 PLN brutto. 63,63% tej kwoty zostało sfinansowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Warto dodać, iż wieża jeszcze w tym roku zostanie udostępniona mieszkańcom celem jej zwiedzania – w święta państwowe lub grupom zorganizowanym (w tym szkołom) po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Zanim to się jednak stanie, na początku grudnia, wykonane zostaną dodatkowe prace kosmetyczne polegające na usunięciu z elewacji graffiti, uzupełnieniu ubytków i zabezpieczeniu przed ewentualnymi aktami wandalizmu. Teren wokół oświetlonej wieży jest całodobowo monitorowany.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią