Przedsmak Bożego Narodzenia – zapraszamy na kiermasz

Pod hasłem „My też potrafimy” odbędzie się we wtorek (5 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim doroczna bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych. Na ekspozycji połączonej z kiermaszem własne stoiska wystawi 45 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa.

– Stworzone z pasją przedmioty to dobry pomysł na oryginalne prezenty pod choinkę, lepsze od wielu innych, bo niepowtarzalne. Twórcy wkładają w zrobienie ich mnóstwo serca i pracy. Kupując je, wspieramy rehabilitację niepełnosprawnych. Boże Narodzenie coraz bliżej, zacznijmy przygotowania! – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

Tradycyjnie będzie można kupić dekoracje bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne kartki. Autorami prac są podopieczni 45 placówek integracji społecznej działających w naszym regionie – warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Lista placówek

Wystawy prac osób z niepełnosprawnością organizowane przez Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu mają charakter cykliczny i odbywają się w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. To już trzydziesta trzecia edycja wydarzenia.

 

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: „My też potrafimy” – ubiegłoroczna przedświąteczna wystawa rękodzieła, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP