Przedszkolaki odwiedziły nakielskich policjantów

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” przyszły w odwiedziny do nakielskich policjantów. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić komendę i zobaczyć z bliska, jak wygląda praca mundurowych. Nie zabrakło też pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Policjantów z nakielskiej jednostki odwiedzili nietypowi goście. Otóż, wizytę złożyły im dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Donald” z Nakła. Przewodnikiem przedszkolaków była mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci zapoznały się z pracą oficera dyżurnego jednostki i zwiedziły stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się między innymi, jaki jest numer alarmowy policji i w jakich wypadkach można tego numeru używać. Obejrzały także policyjny areszt i usłyszały kilka słów na temat pracy policjanta pełniącego służbę w tym pomieszczeniu.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska policyjny radiowóz i zasiąść za jego kierownicą.

Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie z policyjnym psem Diego i jego przewodnikiem. Opiekun czworonoga, mł. asp. Rafał Stasiak opowiadał o swojej pracy. Policjant przypomniał też dzieciom, jak powinny zachować się w sytuacji, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie wizyty w komendzie mali goście wysłuchali krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznane przepisy dzieci wspólnie z mundurowymi ćwiczyły w praktyce.

W nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach, maluchy otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  z Nakła.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią