Przedszkolaki ze „Słoneczka” w nakielskiej komendzie

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. Przewodnikiem po komendzie była mł. asp. Zofia Wrzeszcz, która dodatkowo przeprowadziła krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (13.09.2021) do nakielskiej komendy zawitały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. W murach jednostki gości powitała mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.
Dzieci obejrzały radiowozy, a z największym zainteresowaniem oglądały tylną część jednego z uprzywilejowanych aut, przeznaczoną dla osób zatrzymanych. Następnie policjantka pokazała zwiedzającym tzw. „Niebieski pokój”, który jest specjalnie wyposażony i przygotowany do przesłuchań najmłodszych.
Na zakończenie spotkania, w świetlicy jednostki, mł. asp. Wrzeszcz przeprowadziła lekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci poznały znaki i sygnały drogowe oraz usłyszały wiele na temat zasad poruszania się po trasach pieszych. Nabytą wiedzę przedszkolaki chętnie ćwiczyły na tzw.: „miasteczku ruchu drogowego”.
W nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach maluchy otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią