Przez nieuczciwych sprzedawców pokrzywdzeni stracili gotówkę

284

Minionej dobry policjanci powiatu nakielskiego otrzymali dwa zgłoszenia od pokrzywdzonych, którzy stracili gotówkę wpłaconą nieuczciwym sprzedawcom za zakupy w sieci. Mundurowi przypominają, że najbezpieczniej jest płacić dopiero przy odbiorze zamówienia.

Pomimo wielu policyjnych apeli kierowanych do mieszkańców, w dalszym ciągu do mundurowych zgłaszają się osoby pokrzywdzone, które straciły gotówkę podczas zakupów w sieci. Tylko minionej doby nakielska komenda otrzymała dwa tego typu zgłoszenia.
Pokrzywdzeni za pośrednictwem jednego ze znanych portali ogłoszeniowych zakupili różne przedmioty warte łącznie ponad tysiąc złotych, płacąc za towar zaraz przy zamówieniu. Niestety sprzedawcy, choć różni, obaj okazali się nieuczciwi i mimo otrzymanej gotówki nie przesłali zamówionych przedmiotów. Tym samym pokrzywdzeni stracili gotówkę.
Policja po raz kolejny zwraca się do mieszkańców powiatu, by byli ostrożni zawierając tego typu transakcje i płacili przy odbiorze towaru i po sprawdzeniu zawartości przesyłki. Jest to jedyny sposób, by nie paść ofiarą nieuczciwych sprzedawców.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne