Przyłącz się do akcji „Czysta Puszcza Nie Odpuszcza”!!

Już w ten weekend (6-7 czerwca 2020 roku) Nadleśnictwo Bydgoszcz wraz z Czysta Puszcza Bydgoska zaprasza do wzięcia udziału we wspólnej akcji „Czysta Puszcza Nie Odpuszcza”. W sobotę od godz. 8:00 do godz. 20:00 w niedzielę na parkingu należącym do TU Uniqua przy ul. Dąbrowa 62 będzie postawiony kontener, do którego będzie można wrzucać zebrane śmieci. Na miejscu będą dostępne również worki na śmieci.

Puszcza Bydgoska swoim zasięgiem obejmuje również część drzewostanów Nadleśnictwa Bydgoszcz. Akcja „Czysta Puszcza Nie Odpuszcza” odbywać się będzie na terenie leśnictwa Bielice i Emilianowo.

Z roku na rok w lesie przybywa śmieci, które są utrapieniem leśników. Psują one urok Puszczy Bydgoskiej, ale również są ogromnym zagrożeniem dla środowiska. Powolny rozkład porzuconych odpadów chemicznych powoduje przedostawanie się do gleby i wód gruntowych niebezpiecznych substancji. Przyczyniają się do chorób, a nawet śmierci niektórych zwierząt, które np. zaplączą się w sznurek.

W 2019 r. Nadleśnictwo Bydgoszcz zebrało ponad 600 m3, co daje sześć zestawów największych naczep tirowych upchanych po sam dach i generuje koszt ponad 150 tysięcy złotych na rok.

Zapraszamy każdego, kto korzysta z Puszczy Bydgoskiej i chce cieszyć się jej pięknem, do wzięcia udziału w akcji. Razem możemy więcej!!

Fot. M. Rybacki i J. Chłąd