Przypadkowy świadek wyeliminował z ruchu kompletnie pijanego kierowcę

Na słowa uznania zasługuje postawa kobiety, która zauważywszy pod jednym ze sklepów kompletnie pijanego kierowcę, ujęła go uniemożliwiając dalszą jazdę, a o sytuacji natychmiast powiadomiła mundurowych. Być może dzięki determinacji zgłaszającej nie doszło do tragedii.

W miniony piątek (1.05.20) po godzinie 19 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy dodzwoniła się kobieta i powiadomiła, że przed sklepem w jednej z podnakielskich wsi ujęła pijanego kierowcę.
Do wskazanej miejscowości natychmiast został skierowany patrol „drogówki”. Mundurowi zastali tam zgłaszającą oraz ujętego przez nią kierowcę. 53-latek ledwie trzymał się na nogach.
Jak dowiedzieli się mundurowi od zgłaszającej, ta widziała jak w rejon sklepu przyjechał renault, a ledwie trzymający się na nogach kierowca poszedł na zakupy. Kiedy wyszedł i próbował wsiąść za kierownicę, by odjechać, kobieta skutecznie mu to uniemożliwiła i wezwała na miejsce patrol.
53-letni kierowca renault został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu blankiet prawa jazdy i przekazali do czasu wytrzeźwienia pod opiekę rodzinie. Niebawem mieszkaniec nakielskiej gminy usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem  karnym grożą dwa lata więzienia.
Zdecydowana postawa zgłaszającej wyeliminowała kompletnie pijanego kierowcę z ruchu, a tym samym być może zapobiegła tragedii. Takie zachowanie z całą pewnością zasługuje na słowa uznania.
autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
zdjęcie ilustracyjne