Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego – rozstrzygnięcie konkursu i promocja albumu. II miejsce dla Jerzego Napierały

2102 prace spłynęły na skrzynkę pocztową konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Fotografie zwycięzców trafiły do wydanego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej albumu pod nazwą „Przyroda 2019”.

Uroczyste ogłoszenie nazwisk autorów, którym Jury Konkursu przyznało nagrody rzeczowe oraz wręczenie nagród i prezentacja publikacji odbyły się 7 października 2019, podczas gali w udziałem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Nagrody otrzymali:

Grand Prix i nagrodę o wartości 2.000 zł – p. Magdalena Jastrzębska,

I miejsce i nagrodę o wartości 1.700 zł – p. Łukasz Gwiździel,

II miejsce i nagrodę o wartości 1.500 zł – p. Jerzy Napierała,

III miejsce i nagrodę o wartości 1.000 zł – p. Bartosz Rakoczy,

Wyróżnienia i nagrody o wartości 300 zł – p. Zenon Guse, p. Krystian Kaniowski, p. Dariusz Płąchocki, p. Paweł Rzeszot, p. Paweł Wróblewski, p. Michał Zieliński.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz bardzo wysoko ocenił publikację, która jest pokłosiem konkursu.

– To zdecydowanie najlepszy album w historii ich wydawania. 57 laureatów i przeszło 70 fotografii. To jest chluba naszego województwa. Ten album, to coś co rozsławia nasz region na całym świecie, ponieważ trafia on do różnych osób w tym dyplomatów, którzy nas odwiedzają. Bardzo państwu  dziękuję i gratuluję – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Członek Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, artysta fotografik, przewodniczący Jury, Daniel Pach odsłonił nieco kulisy pracy komisji konkursowej.

– Spędziliśmy bardzo długi czas na wybieraniu tych zdjęć i nad każdym z nich dyskutowaliśmy. Myślę, że wyróżnienie tych fotografii powinno zostać przez twórców docenione, ponieważ są to naprawdę fantastyczne zdjęcia. Zdjęć było ponad 2 tys., więc wybór był naprawdę trudny. Poprzeczka jest z roku na rok coraz wyższa, napływające zdjęcia są coraz lepsze – mówił przedstawiciel Jury.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak nie krył zadowolenia, że współuczestniczył w tak ważnym przedsięwzięciu.

– Bardzo miło jest współfinansować takie wydawnictwo. Przede wszystkim tę piękną przyrodę województwa kujawsko-pomorskiego, którą zatrzymuje się w waszych kadrach. Poziom zdjęć, jaki i samego wydawnictwa, z roku na rok jest coraz lepszy. Swoją działalnością dbacie o piękno przyrody, a my musimy o nią dbać, żeby przyszłe pokolenia mogły się z niej cieszyć – mówił Prezes Zarządu WFOŚiGW w Toruniu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

źródło: KPUW w Bydgoszczy