Przyszli liderzy wsi na warsztatach w Bachotku

Ponad 40 młodych i aktywnych mieszkańców naszego regionu uczestniczyło w Europejskiej Akademii Młodych Liderów Wsi w Bachotku. Projekt zrealizowany został przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundację Kuźnica im. Hugona Kołłątaja we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Dzięki intensywnym czterodniowym (od 9 do 12 września) warsztatom lokalni liderzy mieli okazję do zdobycia wiedzy i umiejętności pozwalających na skuteczną działalność na terenach wiejskich. Autoprezentacja, wystąpienia publiczne i współpraca z mediami, praworządność, dezinformacja w sieci, Europejski Zielony Ład, przyszłość Unii Europejskiej to tylko część poruszanych tematów. Uczestnicy spotkali się także z wicemarszałkiem Zbigniewem Sosnowskim, radnym sejmiku Pawłem Zgórzyńskim oraz senatorem Ryszardem Boberem.

Troje uczestników Natalia Zielińska, Michał Borkowski i Kacper Sosnowski zostało wyróżnionych przez Magdalenę Antoniewicz, koordynatora pełnomocnika ds. partnerstwa kraju związkowego Brandenburgia, bonem edukacyjnym w postaci szkolenia nt. projektów międzynarodowych w Zamku Trebnitz.

Wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w dalszym kształtowaniu ścieżki liderskiej oraz kreowaniu pozytywnych zmian w małych ojczyznach.

Wydział Koordynacji RLKS Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

zdjęcia: Akademia Młodych Liderów Wsi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP