Ptasia susza w lesie – zobacz film

Dziś zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego, bardzo pięknego filmu przyrodniczego. Wszyscy wiemy, że panuje susza, ale mało kto z nas zdaje sobie sprawę jak to wygląda w leśnym życiu. My mamy swojego fotografa przyrody, który swoimi zdjęciami i filmami pokazuje nam piękno, którego swoim okiem nie jesteśmy w stanie zobaczyć.

Pan Jurek Napierała wraz z synem Olgierdem postanowili pomóc ptakom. W jaki sposób?

Wraz z synem Olgierdem postanowiliśmy, że pomożemy w suszy ptakom w naszym lesie. Zbudowaliśmy poidełka i od tygodnia codziennie nosimy tam wodę. Jak się okazało zrobiliśmy dobry uczynek, ponieważ przylatuję tam mnóstwo ptaków.- mówi pomysłodawca Jurek Napierała.

Susza, która obecnie panuje, to między innymi nasza ludzi zasługa, więc proszę jeśli możecie, budujcie podobne poidełka na waszych podwórkach i w sąsiedztwie. Ja mieszkam przy lesie, więc to żaden kłopot aby codziennie dolewać trochę świeżej wody.– dodaje miłośnik przyrody. Film, który nagrałem przy okazji pojenia ptaków pokazuje, że dla większości woda to po prostu ŻYCIE, dzięki któremu wszystkie żywe istoty na ziemi funkcjonują.

Na koniec ogromna prośba, aby w obecnej sytuacji jak najmniej używać wody. Nie myć aut na myjni, nie podlewać trawników itd. Dbajmy o to co mamy, bo za chwilę może nam tego zabraknąć.– apeluje Jurek Napierała.

Zapraszam na film

tekst.Robert Koniec

film.Jurek Napierała