„Razem łatwiej”. Nabór na kolejne warsztaty

Zapraszamy do udziału w warsztacie online, którego celem jest zwiększenie umiejętności organizowania działań osób aktywnie działających na terenach wiejskich w warunkach kryzysu/epidemii. Spotkanie to posłuży także rozpoznaniu aktualnych potrzeb osób aktywnie działających na terenach wiejskich i zebraniu przykładowych działań społecznych w dobie kryzysu.

Spotkanie będzie miało formę warsztatu moderowanego, prowadzonego online za pomocą platformy Zoom przeznaczonej do prowadzenia wideokonferencji. Planowany czas warsztatu to 4 godziny zegarowe z 20 minutową przerwą. W warsztacie udział weźmie 10-12 osób aktywnie działających na obszarach wiejskich.

Kto może wziąć udział w warsztacie?
Do udziału w warsztacie online zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (zarejestrowanych lub w trakcie rejestracji) lub grup nieformalnych, działających na rzecz swojej społeczności we wsiach i miasteczkach do 6000 mieszkańców.

Kto poprowadzi warsztat?
Warsztat prowadzony będzie przez psycholożkę społeczną zajmującą się opracowywaniem strategii zakresu zarządzania organizacją i realizowanymi przez nią projektami społecznymi.

Czemu służyć ma warsztat?

  • Wspólnie określimy aktualne potrzeby organizacji.
  • Przyjrzymy się barierom związanym z koniecznością działania w warunkach dystansu społecznego.
  • Sprawdzimy aktualnie dostępne możliwości działania w dobie epidemii i zasoby jakie mamy.
  • Stworzymy bazę pomysłów wspólnych działań w środowiskach lokalnych.

Kilka uwag i komentarzy uczestników poprzedniego warsztatu:

„Fantastycznie spędzone 4 godziny, ciepło i energia bijąca od osoby prowadzącej”; „Bardzo, bardzo dobry pomysł. Dla mnie duży ładunek pozytywnej energii i mocy”; „Wymiana doświadczeń z innymi sołtysami/osobami zaangażowanymi w działania społeczności, możliwość wymiany zdań nt. jak to teraz jest w innych społecznościach”; „Wymiana informacji i doświadczeń w nowej sytuacji jest bardzo potrzebna”.

Terminy kolejnych warsztatów:

Jest to ten sam, powtarzający się cyklicznie warsztat. Mona uczestniczyć tylko w jednym z podanych poniżej terminów.

Data warsztatu Godziny Termin zakończenia rejestracji uczestników
 

18 czerwca 2020 r.

 

12:00 – 16:00 16 czerwca 2020 r.
 

24 czerwca 2020 r.

 

12:00 – 16:00 17 czerwca 2020 r.
 

30 czerwca 2020 r.

 

12:00 – 16:00 23 czerwca 2020 r.

 

UWAGA: Jednorazowo w warsztacie może brać udział 10-12 osób. Kolejność zgłoszeń jest bardzo istotna, jednakże Fundacja zastrzega sobie prawo wyboru uczestników na podstawie informacji zawartych w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku dużej liczby zgłoszeń rejestracja uczestników może zostać zamknięta przed terminem.

Informacje o kolejnych spotkaniach podamy w czerwcu. Warsztat jest bezpłatny dla uczestników.

Jak wziąć udział w warsztacie?
Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w warsztacie online, prosimy o szczegółowe wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego.
Data zakończenia rejestracji na każde ze spotkań podana jest w powyższej tabeli. Każdy uczestnik wypełnia formularz indywidualnie. Kompletnie i starannie wypełniony formularz rekrutacyjny jest warunkiem zakwalifikowania do udziału w warsztacie, dlatego przed wysłaniem prosimy sprawdzić poprawność danych, szczególnie adresu e-mail.

Po wypełnieniu formularza, na podany w nim adres e-mail wysłane zostanie potwierdzenie zgłoszenia. Najczęstszą przyczyną braku maila zwrotnego jest jego przekierowanie go do „spamu” lub błędnie wpisany adres e-mail. Zalecamy sprawdzenie skrzynki spamowej, jeśli nie otrzymaliście potwierdzenia zgłoszenia, prosimy o przesłanie informacji o jego braku do Fundacji (mslotwinskalychota@fww.pl).

Potwierdzenie udziału wraz ze szczegółowym programem otrzymają Państwo e-mailem najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem warsztatu, na który zostaną Państwo zakwalifikowani.

Zapraszamy!

Wszelkich dodatkowych informacji udziela:
Monika Słotwińska-Łychota
Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1, lok. 1; 01-022 Warszawa
e-mail: mslotwinskalychota@fww.pl,  tel.: (+22) 636 25-70 do 75

Jędrek Godlewski – Fundacja Wspierania Wsi