Relacja pomeczowa z meczu piłkarek ręcznych MKS Handball Czersk – MKS Krajna Nakło

Wczoraj, 4 marca 2023 roku piłkarki ręczne MKS Krajna Nakło przyjechali do przeciwnika z nastawieniem aby postawić się mocno świetnej i doświadczonej drużynie z Czerska. Od samego początku naszym celem było grać długą koronkę, wejść w obronę w celu związania i oddać dobry rzut. W 1 połowie zadanie powierzone dziewczynom do końca nie zostało spełnione lecz odrobiliśmy słabe rzuty i zagraliśmy mocno w obronie wychodząc do rywalek i asekurując dobrze linie 6 metrów. Nasze bramkarki miały co robić, gospodynie rzucały mocne piłki z 9 metrów ale nie zawsze trafiały – górą często były parady naszych dziewcząt broniących bramki. 2 połowa nadal bramka za bramkę – nie pozwoliliśmy uciec na więcej niż 2 oczka i to zasługuje na wielkie brawa dla naszego zespołu – żadnego złego podania, gra sygnalizowana wykonana perfekcyjnie oraz celne próby rzutów zakończone z każdej pozycji zaowocowały i na kilka minut przed końcem meczu to nasz MKS wyszedł na prowadzenie i szczęśliwie utrzymał 1 bramkową przewagę. W ostatniej minucie to my mieliśmy piłkę, utrzymaliśmy ją w miarę długo lecz zmęczenie i błąd naszej zawodniczki przytrzymując piłkę przez 3 sekundy spowodował, że rzut na remis miały dziewczyny z Czerska. 10 sekund do końca meczu, szybki kontratak – rzut na naszą bramkę – pudło !!! Syrena – koniec meczu !!! Emocje do samego końca ale to nasz zespół okazał się lepszy dzisiejszego wieczoru – duma, zaszczyt i ogromne zadowolenie dla mnie jako trenera, a jeszcze większa radość dla zawodniczek, które udowodniły że warto pracować na treningach i w wieku 30-40lat pokazać jak dobrze grać w piłkę ręczną – skomentował po meczu trener Paweł Boroń.
MKS Handball Czersk – MKS Krajna Nakło 18:19
Najwięcej bramek dzięki znakomitej współpracy zawodniczek w wczorajszym meczu zdobyła z numerem 9 Monika Stasińska z MKS Krajna Nakło.