Remigiusz Kuźmiński nagrał singiel solowy „Przemijanie”

Remigiusz Kuźmiński
mgr sztuki Remigiusz Kuźmiński, absolwent AMFN w Bydgoszczy o specjalizacji: wokalistyka jazzowa, wokalistyka klasyczna, dyrygentura jazzowa i dyrygentura klasyczna, zrealizował nowe nagrania studyjne. Producentem utworów jest bydgoskie MG Studio z Marcinem Grzellą na czele.
Singiel solowy „Przemijanie” od 17 marca 2023 roku można usłyszeć w niektórych stacjach radiowych. Jest to polska wersja standardu jazzowego „What a wonderful world” Louisa Armstronga z autorskim tekstem napisanym przez samego wykonawcę, Remigiusza Kuźmińskiego. Polski tekst i tytuł utworu wokalista stworzył bez opierania się o tłumaczenie wersji angielskiej.
Singiel „Pieśnią do szczęścia” to wspólne dzieło Darii Wójcik i Remigiusza Kuźmińskiego. Wokaliści wykonali w nim partię wokalną złożoną z części solowych i części duetowych. Kompozycja jest autorstwem muzycznym Krzesimira Dębskiego. Znana jest z wersji angielskiej pod innym tytułem. Oboje artyści napisali do niej autorski polski tekst, który podobnie jak singiel „Przemijanie”, nie jest objęty tłumaczeniem z języka angielskiego na polski.
Redakcja