Remigiusz Kuźmiński w dwóch nowych utworach

Remigiusz Kuźmiński to dyplomowany magister sztuki, artysta-muzyk, wokalista i dyrygent z wyższym wykształceniem muzycznym. Ukończona Akademia Muzyczna w Bydgoszczy (specjalizacja – wokalistyka jazzowa i klasyczna oraz dyrygentura jazzowa i klasyczna), a także Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Inowrocławiu (specjalizacja – wokalistyka klasyczna). Artysta pochodzi z Pałuk. Urodził się w Szubinie, a wychowywał się w Zalesiu Barcińskim w Gminie Barcin. Jako wokalista czynnie koncertuje na estradach w całym kraju. Nieprzerwanie od czasów studiów związany jest ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Prywatnie i zawodowo związany jest również z naszym regionem.

W ostatnim czasie Remigiusz Kuźmiński wydał dwa single. Do jednego z nich ukazał się także teledysk. Producentem i realizatorem obydwu utworów jest Wytwórnia Nagraniowa MG Studio w Bydgoszczy pod kierownictwem Marcina Grzelli.

Utwór „Życzenia z całego serca”, który skomponował Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski a słowa napisał Andrzej Zieliński miał swoją premierę w maju br.. Utrzymany jest w balladowej aranżacji z lekko jazzową i klasyczną interpretacją. Artysta zadedykował ten utwór swojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym, a zwłaszcza swojej mamie z okazji tegorocznego Dnia Matki.

Nieco wcześniej, w marcu 2021r., muzyk wydał singiel zatytułowany „Niech moje serce” do słów Marka Dutkiewicza i muzyki Janusza Komana. Interpretacja i aranżacja tej kompozycji mieści się w stylistyce jazzowo – soulowej.

Oficjalna strona artysty – www.remigiuszkuzminski.pl

itv szubin