Rolnicy z 41 powiatów w woj. wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim z łatwiejszym dostępem do finansowania

Bank Pocztowy podpisał umowę z firmą z sektora rolniczego w zakresie udzielania jej klientom specjalnych kredytów

Bank Pocztowy podpisał umowę z polską rodzinną firmą z sektora rolniczego Lechpol z Szubina, na mocy której jej klienci będą mogli łatwiej korzystać z preferencyjnych linii kredytowych Banku. Rolnicy z 41 powiatów północno-zachodniej Polski będą mogli przeznaczyć uzyskane środki finansowe na zakup nawozów i środków do produkcji rolnej. Finansowanie z Banku Pocztowego pozwoli wielu gospodarstwom rolnym z tego rejonu Polski na zwiększenie produkcji i dynamiczny rozwój.

Lechpol to polska rodzinna firma z siedzibą w Szubinie (województwo kujawsko- pomorskie), która powstała w 1993 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin. Obsługuje rolników z 41 powiatów w woj. wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim. Jej klientami jest kilka tysięcy gospodarstw w tej części Polski.

Bank Pocztowy wprowadził na rynek bardzo ciekawy produkt, który ułatwia finansowanie produkcji i rozwoju gospodarstw rolnych.Teraz zaoferujemy go naszym klientom, którzy szukają stabilnego finansowania na kilka lat, na dobrych warunkach. Rolnicy współpracujący z naszą firmą, będą mogli przeznaczyć uzyskane w ten sposób środki pieniężne na zakup nawozów i środków produkcji rolnej, co niewątpliwie może przełożyć się na zwiększenie sprzedaży w gospodarstwach rolnych i ich dynamiczny rozwój – powiedział Eugeniusz Taraska, Prezes Zarządu Lechpol.

Lechpol będzie oferował produkty Banku Pocztowego poprzez sieć swoich mobilnych sprzedawców, którzy będą współpracować z doradcami Banku. Obydwie strony będą także organizowały szkolenia dla swoich pracowników.

Rolnicy, którzy współpracują z firmą Lechpol, uzyskają na mocy umowy dostęp do uproszczonej i szybszej metody oceny zdolności kredytowej. Chcemy zaoferować głównie kredyty odnawialne na 48 miesięcy z finansowaniem do 200 tysięcy złotych. Nowe linie kredytowe dla sektora rolniczego uruchomiliśmy na początku czerwca tego roku. Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród samych rolników jak i przedsiębiorstw z tego rynku. Świadczy o tym także umowa z firmą Lechpol, jednym z liderów w tym sektorze-powiedział Marcin Kucharski, Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży z Banku Pocztowego.

Bank Pocztowy oferuje od czerwca tego roku specjalne linie kredytowe dla firm z sektora rolniczego na terenie całego kraju. Nowe produkty Banku Pocztowego skierowane są przede wszystkim do właścicieli małych i średnich gospodarstw rolnych, a także rolników prowadzących działalność gospodarczą. Na ofertę składają się między innymi kredyty do 2 milionów złotych –  inwestycyjne, udzielane na okres do 20 lat, i obrotowe, z okresem zapadalności do 48 miesięcy – preferencyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe czy ubezpieczenia rolnicze. Oferta Banku Pocztowego pozwala na uzyskanie finansowania z przeznaczeniem m.in. na rozwój gospodarstwa, inwestycję w budynki związane z produkcją, zakup ziemi rolnej, maszyn rolniczych, zwierząt hodowlanych, roślin uprawnych i realizacji wielu innych celów charakterystycznych dla działalności rolniczej. Co ważne, dzięki umowie zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, oferowane przez Bank Pocztowy kredyty udzielane są z gwarancjami Funduszu Gwarancji Rolnych – pierwszego na rynku funduszu gwarancyjnego BGK dostępnego dla całego sektora rolnego. Gwarancja może zabezpieczyć do 80% kwoty niespłaconego kapitału kredytu inwestycyjnego lub obrotowego udzielonego przez Bank Pocztowy przedsiębiorcom działającym w sektorze rolnym.

Rolnicy to kolejna grupa Klientów, dla której Bank Pocztowy przygotował dedykowaną ofertą, stanowiącą istotne uzupełnienie propozycji Grupy Poczty Polskiej skierowanej do Klientów z sektora agro, obejmującej ubezpieczenia Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Są to ubezpieczenia majątku i OC gospodarstw rolnych dotyczące ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych, ubezpieczenia komunikacyjne z wyjątkową ofertą przygotowaną tylko dla rolników, ubezpieczenia maszyn rolniczych, a także ubezpieczenie dotowane „Bezpieczne uprawy i zwierzęta”. W 2019 r. Poczta pozyskała ponad 12 tys. polis, natomiast w 2020 roku podczas wiosennej akcji sprzedażowej przekonała do siebie już ponad 10 tys. klientów.

Do tej pory ze specjalnie przygotowanego wachlarza produktów Banku Pocztowego mogli skorzystać przedstawiciele strefy budżetowej: m.in. policjanci, żołnierze, pracownicy Poczty Polskiej, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki czy osoby zatrudnione w publicznych urzędach.

Bartosz Trzciński  – Rzecznik Prasowy