Rozpoczęła się faza pucharowa Nakielskiej Ligi Siatkówki

Rozpoczęła się faza pucharowa Nakielskiej Ligi Siatkówki. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe nieco rozczarowały, były zaskakująco jednostronne i nie przyniosły większych emocji.

Wczorajsi – Strefa Łochowo 0:2 (16:25, 19:25)

Spotkanie czwartej i piątej drużyny rundy zasadniczej powinno mieć zacięty przebieg, ale nie tym razem. Wczorajsi, którzy potrafili postraszyć już największe tuzy ligi, zagrali poniżej swoich możliwości. Ani razu nie wyszli na prowadzenie, a liczenie popełnianych przez nich błędów sprawiłoby kłopot nawet wybitnym postaciom świata nauki. Nieporozumienia rywali skrzętnie wykorzystywali łochowianie, którzy z kolei powoli zaczynają się odbudowywać. Strefa znów imponuje nie tylko walecznością, ale i poukładaną grą. Znów wyróżnił się w bloku Mateusz Krupiński, który pewnie zmierza po statuetkę dla najlepszego gracza rozgrywek w tym elemencie. Szybkie 2:0 nie przesądza jeszcze sprawy awansu, ale Wczorajsi muszą zaprezentować się o niebo lepiej, by wygrać rewanż i doprowadzić do złotego seta.

MiSSM Trzecia Fala – Pol-Ast Bydgoszcz 2:0 (25:9, 25:14)

W ostatniej kolejce Pol-Ast zaprezentował chyba najlepszą dyspozycję w historii swych występów w NLS, ale dzisiaj był cieniem samego siebie. Miał prawo liczyć na dobry wynik, bo w końcu w listopadowym pojedynku pokonał Falę bez większych problemów. Niestety, bydgoszczanie nie zaprezentowali, mówiąc językiem dyplomacji, najwyższej formy i nie mieli nic do powiedzenia z poprawnie grającą MiSSM. Wystarczy powiedzieć, że zawodnicy Pol-Ast pierwszy punkt z ataku zdobyli przy stanie 8:19. Druga partia wyglądała niewiele lepiej, ale 23 wygrane punkty w obydwu setach łącznie nie mogą być powodem do dumy. Pocieszeniem dla siatkarzy z Bydgoszczy może być fakt, że gorzej chyba zagrać nie można, a za trzy tygodnie będzie tylko lepiej.

Spmedia.pl – Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka 2:0 (25:19, 25:12)

Następne spotkanie miało potencjał na ciekawe widowisko, ale gracze Spmedia.pl stanęli na wysokości zadania i nie dali młodzieży żadnych szans. O ile w pierwszej partii Kolibry skleciły kilka niezłych akcji, to w kolejnej takich momentów już nie było wcale. Faworyci punktowali raz za razem, nie napotykając większego oporu ze strony rywali. Oko cieszyła współpraca pary Nurczyński – Jakub Kiersznicki na środku siatki, która kilkukrotnie dała efekt w postaci spektakularnych gwoździ wbijanych w parkiet przez tego drugiego. Jeżeli Spmedia.pl również w rewanżu zaprezentują taką dyspozycję, to mogą być spokojni o awans do półfinału.

Stara Gwardia NTS – Volleyball Team Mrocza 2:0 (25:20, 25:21)

Paradoksalnie to starcie pierwszej i ósmej ekipy sezonu regularnego było najbardziej wyrównane. Przyczyną tego była głównie niemrawa gra Gwardii, bowiem mroczanie nie zaprezentowali nic szczególnego. NTS zepsuł aż 13 serwisów, co stanowi niemal trzecią część oczek uzbieranych przez Volleyball Team. Kiedy jednak nadchodził decydujący fragment obu partii, Gwardziści mobilizowali się i uciekali przeciwnikom. Ostatni kontakt punktowy miał miejsce przy stanie 15:14 w pierwszym i 17:16 w drugim secie. Później NTS zaczynał dominować. W jego zastępach wyróżnił się Waldemar Wnuk, który zdobył 11 punktów, atakując na wysokiej skuteczności. Wydaje się, że w meczu po przerwie feryjnej musiałby zdarzyć się mały sportowy cud, aby to mroczanie awansowali do półfinału.

Protokoły meczowe dostępne są w załączonych plikach poniżej (pod fotorelacją).

Czołówki każdej klasyfikacji

Najlepsi punktujący

 1. Mateusz Krupiński(Strefa Łochowo) 98 pkt
 2. Jan Michałowski(Kolibry) 89 pkt
 3. Sebastian Hibner(Wczorajsi) 89 pkt

Najlepsi atakujący

 1. Jan Michałowski(Kolibry) 74 pkt
 2. Sebastian Hibner(Wczorajsi) 71 pkt
 3. Jakub Majewski(MiSSM) 62 pkt

Najlepsi serwujący

 1. Mateusz Kiersznicki (Spmedia.pl)28 pkt/12 bł/+ 16 pkt
 2. Jakub Kiersznicki(Spmedia.pl) 22 pkt/10 bł/+12 pkt
 3. Dorian Płócienniczak (Spmedia.pl) 13 pkt/4 bł/+9 pkt

Najlepsi blokujący

 1. Mateusz Krupiński(Strefa Łochowo) 23 pkt
 2. Paweł Gomulak(Pol- Ast) 16 pkt
 3. Artur Grochowski(Strefa Łochowo) 10 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki

 1. Jakub Majewski(MiSSM) 21 błędów
 2. Mateusz Bruski(Wczorajsi) 19 błędów
 3. Miłosz Sieracki(Mrocza) 18 błędów

Teraz następuje przerwa trzytygodniowa, ze względu na ferie zimowe, po przerwie rozegramy rewanżowe spotkania I. rundy play-off, oto rozpiska na 25 lutego:

 • 10:00 Volleyball Team Mrocza – Stara Gwardia NTS (w pierwszym meczu 2:0 dla Starej Gwardii)
 • 11:00 Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka – Spmedia.pl (w pierwszym meczu 2:0 dla Spmedia.pl)
 • 12:00 Pol-Ast Bydgoszcz – MiSSM Trzecia Fala (w pierwszym meczu 2:0 dla Trzeciej Fali)
 • 13:00 Strefa Łochowo – Wczorajsi (w pierwszym meczu 2:0 dla Strefy Łochowo)

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią jest Nakielski Sport Sp. z o.o. we współpracy z Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

 

 

 

tekst: Stanisław Kwasigroch

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski