Sądowy zakaz nie był dla niego przeszkodą

Szubińscy „patrolowcy” podczas kontroli renault zatrzymali 49-latka, który za nic miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Niebawem mieszkaniec gminy Łabiszyn usłyszy zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z szubińskiego zespołu patrolowo – interwencyjnego wczoraj (8.01.20) pełnili służbę na terenie gminy. Będąc w Zamościu ich uwagę zwrócił przemieszczający się bez wyraźnego celu po terenie miejscowości renault.

Auto zostało skontrolowane. Za kierownicą renault siedział mieszkaniec gminy Łabiszyn. Podczas sprawdzania personaliów kierowcy w policyjnej bazie danych okazało się, że 49-latek wyruszając  w trasę zlekceważył postanowienie sądu, który zakaz mu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pojazd został przekazany osobie wskazanej przez kierowcę, a on sam otrzymał wezwanie na przesłuchanie. Niebawem szubińscy kryminalni przedstawią mężczyźnie zarzuty za złamanie sądowego zakazu, a jego zachowanie oceni sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 49-latkowi grozi kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne