Samostrzel: Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych

Po 3 miesiącach nauki zdalnej nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego dla   uczniów technikum weterynarii, rolniczego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu.  W tym roku, z powodu stanu epidemii koronawirusauroczystość przebiegała w  niecodziennych okolicznościach. Uczniowie odebrali świadectwa w dwóch grupach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Był to szczególny moment dla uczniów szkoły branżowej, wychowawczyni Adrianna Grzegorek –Trybuszewska pożegnała uczniów klasy III, którzy ukończyli szkołę, a  Ewa Makowska uczniów klasy I, którzy od września kontynuować będą naukę w ZSP w Lubaszczu. Zmiany organizacyjne związane są z przejściem od 1 stycznia 2021 roku  ZSP w Samostrzelu pod  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas uroczystości szczególnie uhonorowano  uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Aż 18 osób otrzymało świadectwo z wyróżnieniem,
a 3 uczennice z technikum weterynarii za najwyższą średnią w szkole uzyskały nagrody finansowe. Zdobyły je: Klaudia Lewinska (średnia ocen 5,25), Agata Grochowska  (średnia ocen 5,19),Martyna Walczak (średnia ocen 5,15).

Uroczystość poprowadzili: Julia Różańska i Waldemar Kukurowski.

tekst: Małgorzata Ciechanowska