ŚDS w Paterku bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak „Zobacz więcej”

DCIM100MEDIADJI_0690.JPG

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak „Zobacz więcej”, który jest jednocześnie kampanią społeczną.

W ramach akcji dwójka uczestników z ŚDS wzięła udział w sesji fotograficznej w Toruniu, a cała społeczność utożsamia się z przesłaniem projektu.

Projekt  Magdy Rdest-Nowak jest ważny z kilku powodów. Bohaterami są m.in. osoby z niepełnosprawnością, ale projekt nie jest o niepełnosprawności, o chorobie – jest o afirmacji życia. O tym, żeby zobaczyć więcej, żeby mieć odwagę chcieć i to realizować.

Jest o tym, że warto pokonywać bariery i zdobywać to co czasem wydaje się niemożliwe, realizować swoje marzenia, z radością patrzeć na świat. Wszyscy jesteśmy równi, i nie różnimy się tak bardzo.

Pomimo „trudności”, tego co skrywamy, lub czego symbolem jest biała koszula, o której mówi projekt #zobaczwięcej wszyscy możemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym.
Wśród społeczności ŚDS pojawił się pomysł na filmik wspierający i promujący projekt, pojawiły się też osoby, który pomogły go zrealizować. Uczestnicy i pracownicy serdecznie dziękują Pawłowi Śnieć i Bartkowi Łukasikowi za poświęcony czas i cały materiał foto-video, który dla środowiskowego jest piękną pamiątką.

https://www.youtube.com/watch?v=1hgaP6L9ypQ

zdjęcia: Bartek Łukasik

materiał: Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku