Sępólno Kr.: Funkcjonariusz REKS odszedł na emeryturę

Po 8 latach służby na emeryturę odszedł policyjny pies Reks. Od 2012 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem mł. asp. Iwoną Czajkowską służył w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Teraz swój czas wolny będzie spędzał u swojej dotychczasowej opiekunki jako prawowity członek rodziny.

W dniu 1.07.2020 roku policjanci i pracownicy cywilni sępoleńskiej Policji pożegnali odchodzącego na emeryturę czworonożnego policjanta o imieniu REKS. “Gabnol”, bo tak brzmi jego prawdziwe imię, to owczarek niemiecki, który służbę w Policji jako pies patrolowo-tropiący rozpoczął w 2012 roku. Przez te lata wspólnie ze swoją opiekunką mł. asp. Iwoną Czajkowską dzielnie uczestniczył w wielu akcjach, a na swoim koncie ma szereg sukcesów.

Alarmowo wzywani byli także do służby na terenie całego województwa. Dał się poznać jako inteligentny, wzorowy i świetny obrońca. Od samego początku swojej kariery okazał się być przyjacielem nie tylko swojej przewodniczki, ale również wszystkich mundurowych i pracowników miejscowej komendy, a przede wszystkim młodzieży, z którą tak często spotykał się podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych.

Teraz, na emeryturze pozostanie pod opieką swojego przewodnika mł. asp. Iwony Czajkowskiej. Dziękując Reksowi za wspólną służbę policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeński przekazali mu zakupiony na tę okazje upominek. Jego czujny nos od razu wyczuł, że to jego ulubione smakołyki.

Słowa podziękowania otrzymała również nasza koleżanka – przewodniczka psa, bo to dzięki jej nadzorowi oraz systematycznej tresurze mieliśmy wielokrotną okazję do dumy z posiadania takiego czworonożnego funkcjonariusza. Życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności zarówno Reksowi, jak i jego właścicielce.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie