Sezon letni w Wąsoszu rozpoczęty!

W niedzielę, 23 czerwca 2019 r. oficjalne rozpoczęliśmy sezon letni w Wąsoszu.Słoneczną imprezę poprowadził Marcin Gąsiorowski-animator, konferansjer i instruktor zumby w jednym. Na letnią zabawę zaprosił wszystkich Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Nie zabrakło występów wokalnych w wykonaniu Emilii Kochańskiej i Aleksandry Korzeb. Następnie na scenie pojawiły się również tancerki z zespołu Ol-Tom. Atmosfera zrobiła się naprawę gorąca przy wspólnym tańczeniu w rytmach energicznej zumby, którą poprowadził Marcin Gąsiorowski. Efektownym zakończeniem były kolorowe proszki holi, czyli wyrzucane w górę różnokolorowe zmywalne proszki, które utworzyły wielką chmurę barw! Na ochłodę Ochotnicza Straż Pożarna z Chomętowa zafundowała orzeźwiającą mgiełkę wodną.

Na zakończenie imprezy odbył się koncert zespołu Hakuna Matata, czyli szalona muzyka pochodząca z głębi Afryki. Utalentowana grupa muzyczna śpiewa w rytmach afrykańskich czy latynoskich.

Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce, malowanie twarzy, warkoczyki w barwach naszej gminy czy hit tego sezonu zmywalne tatuaże. Dla wszystkich dostępne są lokalne punkty gastronomiczne i konkursy z plażowymi nagrodami, których fundatorem jest Gmina Szubin.

W czerwonym namiocie Gminy Szubin, czyli mobilnym punkcie informacji mieszkańców –można było wyrobić sobie Kartę Seniora 60+, zapisać się do systemu powiadomień SMS, dowiedzieć się jak działa aplikacja mobilna Blisko, pobrać bezpłatne informatory, mapy turystyczne gminy czy gadżety promocyjne.

Imprezę zorganizował Urząd Miejski w Szubinie, przy współpracy z Szubińskim Domem Kultury oraz Hotelem Albatros.

tekst: UM Szubin

zdjęcia: Maciej Rejment