„Sklep z tysiącem cudów” tematem Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach

Na październikowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach omawialiśmy książkę Agnieszki Krawczyk pt. „Sklep z tysiącem cudów”. To bardzo ciepła, niezwykle poruszająca i emocjonująca opowieść o relacjach międzyludzkich, empatii, chęci pomocy, przyjaźni i miłości.

Juliusz Kulik jest odnoszącym sukcesy, bezkompromisowym prawnikiem. Eliza Zaniecka – porywczą i ambitną aktorką serialową. Tych dwojga nic nie łączy i pewnie ich drogi nigdy by się nie zeszły, gdyby nie pewien sklep.

„Same cuda” to miejsce, do którego Juliusz oddaje rzeczy po swoich rodzicach. Do tego gestu namawia go wspólnik – mecenas Dolęgowski, chodząca encyklopedia ciekawych prawniczych przypadków i właściciel obdarzonego niezwykłą inteligencją jamnika Kaprysa. W sklepie Kulikowi wpada w ręce niepozorny rysunek, który budzi w nim uśpione uczucia. Poprzednia właścicielka obrazka pragnie go jednak odzyskać i nie spocznie, póki nie osiągnie celu. A jest to prawie niemożliwe, bo Juliusz nie cierpi sytuacji, nad którymi nie ma kontroli, i osób, próbujących wywierać presję.

Życie pisze scenariusze, których nie powstydziłby się najlepszy serial.

Czy doświadczona przez życie, zachłannie poszukująca miłości Eliza uwierzy, że los może się do niej uśmiechnąć? Czy cyniczny i znudzony codziennością Juliusz jest w stanie się zmienić? Co może się wydarzyć, gdy dwoje ludzi z różnych światów odkryje, jak bardzo są do siebie podobni?

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 23.11.2022r. o godzinie 15:00.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Autor: Sandra Pruska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią