Skoki: Czołowe zderzenie na drodze wojewódzkiej nr 196

15 lipca 2021 roku ok. godziny 8:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, z informacją o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów osobowych w Skokach na ulicy Poznańskiej.

Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej potwierdziły się informacje ze zgłoszenie. Doszło do zderzenia czołowego pojazdów osobowych w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby, kierowcy tych pojazdów.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi przekazał informację, że siła uderzenia była tak duża, że z jednego z pojazdów wypadł silnik, który znajduje się kilkanaście metrów dalej pod ogrodzeniem prywatnej posesji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Obrażenia osób poszkodowanych były na tyle poważne, że konieczna była interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanych do szpitala.

Po skończonych czynnościach dochodzeniowych wykonanych przez funkcjonariuszy Policji strażacy  usunęli wraki rozbitych pojazdów na pobocze oraz udrożnili ruch kołowy w obu kierunkach.

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych droga wojewódzka nr 196 była całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczyła objazd przez pobliskie miejscowości.

opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Wiśniewski, KP PSP w Wągrowcu; dh Krzysztof Wontroba, OSP Skoki